Tsitronella eeterlik õli 10ml

Tootekood: 1593

Tsitronella eeterlik õli

Koostis: tsitronella (cymbopogon nardus) eeterlik õli

Tooraine: lehed

Tootmismeetod: aurudestillatsioon

Suurus: 10ml

Tootjamaa: India

L/940€

9,40 €

Tsitronella

Aroomi tugevus: tugev

Lõhn: värske, sidrunit meenutav, pisut magus

Noodimääratlus: tipp

Sobib hästi kokku: tsitruselised, seeder, salvei, eukalüpt, geraanium, lavendel, piparmünt, mänd, sandlipuu, teepuu

Tsitronella taim on kuni 2 meetriseks kasvav püsik, mis on päris troopilisest Aasiast. Peamised toimained on tsitronellaal, geraniool ja tsitronellool. Temast tehtav eeterlik õli on suurepärane abivahend sääskede peletamiseks ja lihasvalude korral.

Emotsionaalselt tõstab tsitronella eeterlik õli tuju tänu oma värskusele ja meeldivale tsitruselisele aroomile. Sobib suurepäraselt erinevatesse segudesse ja ruumis õhu värskendamiseks.

Aroomiteraapia

Lisa aroomilampi või diffuurisse soovitud kogus tsitronella eeterlikku õli ja lase sel ruumis lennelda. Tsitronella eeterlik õli on suurepärane meeleolu tõstja tänu oma värskele aroomile. Lõhna intensiivsust tasub igaühel enda enesetunde järgi reguleerida ja kõigile ühtemoodi kogust mida kasutada ei ole. Samuti oleneb eeterliku õli kogus ruumi suurusest ning diffuuseri tüübist. Tark tegu on alustada pigem väiksemast kogusest ja liikuda suurema poole, et aru saada kuidas sinu organism reageerib.

Sääsepeleti

Baasõlis lahjendatud tsitronella eeterlik õli on suurepärane looduslik vahend peletamaks sääski. Tee enda jaoks sobiva kangusega lahjendus, määri see nahale ja naudi vabadust tüütutest sääskedest ????

Lõhnade neutraliseerimine

Täida spray pudel soovitud koguse veega ja lisa tunde järgi tsitronella eeterlikku õli. Lahus võiks jääda umbes 2-5% juurde. Enne kasutamist loksuta ning pihusta soovitud pindadele, mida soovid värskendada. Sobib väga hästi mööbli, jalanõude jms lõhnade neutraliseerimiseks.

Ohutus

Väikelapsed ning rasedad võivad kasutada eeterlikke õlisi ainult väga suure ettevaatusega ning eelnevalt põhjalikku uurimustööd tehes. Kirjelduses olev info on pärit avalikest allikatest ja isiklikest kogemustest aroomiteraapiaga ning on mõeldud õppeotstarbena. Müüja ei võta vastutust info õigsuse ega eeterlike õlide väärkasutamisest tulla võivate komplikatsioonide eest.