Piparmünt eeterlik õli 10ml

Tootekood: 1584

Piparmündi eeterlik õli

Koostis: piparmündi (Mentha piperita) eeterlik õli

Tooraine: lehed

Tootmismeetod: aurudestillatsioon

Suurus 10ml

Sertifikaat: Cosmos organic

Tootjamaa: India

L/940€

9,40 €

Piparmünt

Aroomi tugevus: tugev

Lõhn: mündine, mentooline, rohune, värske

Noodimääratlus: tipunoot

Sobib hästi kokku: lavendel, rosmariin, teepuu, geraanium, greip, kadakamari, sidrun, eukalüptus, oregano

Piparmündi eeterlik õli on intensiivse lõhnaga ja enamikele inimestele tuttav. Tänu suurele mentooli sisaldusele omab jahutavat toimet. Kasutatakse putukahammustuste ja muudel põhjustel tekkinud nahaärrituste leevendamiseks.

Aitab pingest tekkinud peavalude ja lihaspingete puhul. Omab stimuleerivat toimet ja on hea eeterlik õli mida kasutada segudes, kui soovitakse saavutada keskendunumat meelt. Peletab väga efektiivselt sääski, kuid lahtub küllaltki kiiresti ja seetõttu peab mõne muu õliga mis kauem kestab segama efektiivseks putukatõrjeks.

Meie poolt pakutav piparmündi eeterlik õli pärineb Indiast ja omab Cosmos organic sertifikaati tagamaks selle eeterliku õli ökoloogilise puhtuse.

Kasutamine naha jahutamiseks

Tee umbes 3% lahus soovitud baasõli sisse ja masseeri sellega soovitud piirkonda. Ideaalne viis leevendamaks putukahammustustest tekkinud sügelusi.

Aroomiteraapia

Lisa aroomilampi või diffuurisse soovitud kogus piparmündi eeterlikku õli ja lase sel ruumis lennelda. Piparmündi eeterlik õli võib ainult üksi kasutades olla liiga intensiivne ning seda võiks kombineerida mõne rahustavama õliga nagu nagu lavendel, patchouli või magus apelsin.  Lõhna intensiivsust tasub igaühel enda enesetunde järgi reguleerida ja kõigile ühtemoodi kogust mida kasutada ei ole, samuti oleneb eeterliku õli kogus ruumi suurusest. Tark tegu on alustada pigem väiksemast kogusest ja liikuda suurema poole, et aru saada kuidas sinu organism reageerib.

Ohutus

Väikelapsed ning rasedad võivad kasutada eeterlikke õlisi ainult väga suure ettevaatusega ning eelnevalt põhjalikku uurimustööd tehes. Kirjelduses olev info on pärit avalikest allikatest ja isiklikest kogemustest aroomiteraapiaga ning on mõeldud õppeotstarbena. Müüja ei võta vastutust info õigsuse ega eeterlike õlide väärkasutamisest tulla võivate komplikatsioonide eest.