Ingver eeterlik õli 10ml

Tootekood: 1569

Ingveri eeterlik õli

Koostis: ingveri (Zingiber officinale) eeterlik õli

Tooraine: juur

Tootmismeetod: aurudestillatsioon

Suurus: 10ml

Tootjamaa: India

L/1400€

14,00 €

Ingver

Aroomi tugevus: keskmine-tugev

Lõhn: vürtsine, soojendav, tugev, terav

Noodimääratlus: baas-keskmine

Sobib hästi kokku: bergamot, seeder, nelk, roos, kadakamari, geraanium, greip, mandariin, vetiver, ylang-ylang, eukalüpt, sandlipuu

Harilik ingver (Zingiber officinale) on mitmeaastane rohttaim mille looduslikuks levilaks on Lõuna-Aasia. Taim kasvab kuni 2,5m kõrguseks ja on kaunite õitega. Ingver on paljudes kultuurides hinnatud ravimtaim. Ta tugevdab immuunsüsteemi, kaitseb külmetushaiguste eest, soodustab seedimist, aitab kaasa südametööle, tõrjub sooleparasiite ja omab iiveldus- ja põletikuvastalist toimet.

Ingveri eeterlik õli sobib hästi segudesse, mis on mõeldud parandama vereringet. Seda lisatakse tihti segudele mida kasutatakse massaažiks, artiidi ja lihasvalude korral. Aroomiteraapias aitab iivelduse, merehaiguse ja külmetuste korral.

Emotsionaalselt aitab luua suuremat erksust, taastuda kurnatusest, parandada keskendumisvõimet. Ingverile on omistatud afrodisiaakumi omadusi, aidates meestel saada paremat kontakti oma seksuaalse poolega.

Nahal kasutamine

Baasõlis lahjendatud ingveri eeterlik õli sobib hästi massaažiks, artiidi ja lihasvalude korral.

Aroomiteraapia

Lisa aroomilampi või diffuurisse 3-5 tilka eeterlikku õli ning lase sel ruumis lennelda. Ingveri eeterlik õli aitab keskenduda ja erksamaks muutuda. Lõhna intensiivsust tasub igaühel enda enesetunde järgi reguleerida ja kõigile ühtemoodi kogust mida kasutada ei ole, samuti oleneb eeterliku õli kogus ruumi suurusest. Tark tegu on alustada pigem väiksemast kogusest ja liikuda suurema poole, et aru saada kuidas sinu organism reageerib.

Ohutus

Väikelapsed ning rasedad võivad kasutada eeterlikke õlisi ainult väga suure ettevaatusega ning eelnevalt põhjalikku uurimustööd tehes. Kirjelduses olev info on pärit avalikest allikatest ja isiklikest kogemustest aroomiteraapiaga ning on mõeldud õppeotstarbena. Müüja ei võta vastutust info õigsuse ega eeterlike õlide väärkasutamisest tulla võivate komplikatsioonide eest.