Tüümian eeterlik õli 10ml

Tootekood: 1594

Tüümiani eeterlik õli

Koostis: tüümiani (Thymus vulgaris) eeterlik õli

Tooraine: lehed

Tootmismeetod: aurudestillatsioon

Suurus 10ml

Tootjamaa: India

L/940€

9,40 €

Tüümian

Aroomi tugevus: tugev

Lõhn: ürdine, terav, tugev

Noodimääratlus: keskmine

Sobib hästi kokku: bergamot, seeder, kummel, kadakamari, mandariin, sidrun, rosmariin, teepuu

Tüümian ehk aed-liivatee (Thymus vulgaris) on 30-40cm kõrgune huulõieliste sugukonda kuuluv mitmeaastane igihaljas poolpõõsas. Ta on väga mitmekülgne taim, mida kasutatakse nii kulinaarias kui ka rahvameditsiinis. Seda imelist taime on kasutatud erinevate seenhaiguste raviks, külmetushaiguste leevendamiseks, juuste väljalangemise raviks, immuunsüsteemi toetamiseks, vererõhu alandamiseks ja meeleolu parandamiseks.

Emotsionaalselt aitab tüümiani eeterlik õli tõsta tuju, paremini keskenduda ja luua kontakti endas toimuvaga. Tema tugev ja maine lõhn aitab luua kohalolu.

Tüümiani eeterlik õli on väga tugeva lõhna ja kõrge toimainete sisaldusega. Seetõttu ei ole soovitatav üle 1% lahjendust nahal kasutada. Peamised toimained on tümool, linalool ja karvakrool.

Aroomiteraapia

Lisa aroomilampi või diffuurisse 1-2 tilka eeterlikku õli ning lase sel ruumis lennelda. Tüümiani eeterlik õli on tugeva lõhnaga ja sobib väga hästi erinevatesse segudesse. Lõhna intensiivsust tasub igaühel enda enesetunde järgi reguleerida ja kõigile ühtemoodi kogust mida kasutada ei ole, samuti oleneb eeterliku õli kogus ruumi suurusest. Tark tegu on alustada pigem väiksemast kogusest ja liikuda suurema poole, et aru saada kuidas su organism reageerib.

Nahal kasutamine

Baasõlis lahjendatud tüümiani eeterlik õli on suurepärane abiline seenhaiguste ja akne puhul. Kanna enda jaoks sobiv lahjendus tähelepanu vajavale piirkonnale ja lase sel toimida. Kui hakkad nägema paranemise märka siis jätka veel mõnda aega lahjenduse nahale kandmist, et seenhaigus või akne täielikult välja ravida. Ärrituse korral vähenda eeterliku õli kogust või lõpeta selle kasutamine. Nahatüübid reageerivad erinevalt ja ärritus on selge märk sellest, et kas eeterlikku õli on liiga palju või see ei sobi sinu nahatüübile.

Ohutus

Väikelapsed ning rasedad võivad kasutada eeterlikke õlisi ainult väga suure ettevaatusega ning eelnevalt põhjalikku uurimustööd tehes. Kirjelduses olev info on pärit avalikest allikatest ja isiklikest kogemustest aroomiteraapiaga ning on mõeldud õppeotstarbena. Müüja ei võta vastutust info õigsuse ega eeterlike õlide väärkasutamisest tulla võivate komplikatsioonide eest.