Oregano eeterlik õli 10ml

Tootekood: 1582

Oregano eeterlik õli

Koostis: oregano (Origanum vulgare) eeterlik õli

Tooraine: lehed

Tootmismeetod: aurudestillatsioon

Suurus: 10ml

Tootjamaa: India

L/1180€

11,80 €

Oregano

Aroomi tugevus: tugev

Lõhn: vürtsine, terav, tugev

Noodimääratlus: keskmine

Sobib hästi kokku: piparmünt, basiilik, rosmariin, seedripuu, teepuu

Oregano ehk harilik pune (Origanum vulgare) on huulõieliste sugukonda kuuluv mitmeaastane rohttaim. Tegu on väga mitmekülgse taimega, mida kasutatakse nii kulinaarias kui ka rahvameditsiinis. Ravimtaimena on spasme leevendav, rahustav, seedimist soodustav, sekretsioone suurendav, põletiku vastane ja leevendab reumaatilisi valusi ja liigesepõletikku.

Oregano eeterlik õli on väga tugeva toimega ja selle kasutamisel peaks rakendama erilist ettevaatust. Üldiselt ei soovitata suuremat, kui 1% lahjendust nahal kasutamiseks, kuid olenevalt nahatüübist või isegi see liiga kange olla. Omab antimikroobset ja seenevastast toimet.

Aroomiteraapia

Lisa aroomilampi või diffuurisse 1-2 tilka eeterlikku õli ning lase sel ruumis lennelda. Oregano eeterlik õli on väga tugeva lõhnaga ja sobib eelkõige kasutamiseks segudes koos teiste eeterlike õlidega. Lõhna intensiivsust tasub igaühel enda enesetunde järgi reguleerida ja kõigile ühtemoodi kogust mida kasutada ei ole, samuti oleneb eeterliku õli kogus ruumi suurusest. Tark tegu on alustada pigem väiksemast kogusest ja liikuda suurema poole, et aru saada kuidas su organism reageerib.

Nahal kasutamine

Baasõlis lahjendatud oregano õli on suurepärane abiline seenhaiguste ja akne puhul. Kanna enda jaoks sobiv lahjendus tähelepanu vajavale piirkonnale ja lase sel toimida. Kui hakkad nägema paranemise märka siis jätka veel mõnda aega lahjenduse nahale kandmist, et seenhaigus või akne täielikult välja ravida. Ärrituse korral vähenda eeterliku õli kogust või lõpeta selle kasutamine. Nahatüübid reageerivad erinevalt ja ärritus on selge märk sellest, et kas eeterlikku õli on liiga palju või see ei sobi sinu nahatüübile.

Ohutus

Väikelapsed ning rasedad võivad kasutada eeterlikke õlisi ainult väga suure ettevaatusega ning eelnevalt põhjalikku uurimustööd tehes. Kirjelduses olev info on pärit avalikest allikatest ja isiklikest kogemustest aroomiteraapiaga ning on mõeldud õppeotstarbena. Müüja ei võta vastutust info õigsuse ega eeterlike õlide väärkasutamisest tulla võivate komplikatsioonide eest.