Nelk eeterlik õli 10ml

Tootekood: 1580

Nelgi eeterlik õli

Koostis: nelgi (syzygium aromaticum) eeterlik õli

Tooraine: õiepungad

Tootmismeetod: aurudestillatsioon

Suurus: 10ml

Tootjamaa: India

 L/940€

9,40 €

Nelk

Aroomi tugevus: tugev

Lõhn: vürtsine, terav, soe

Noodimääratlus: keskmine

Sobib hästi kokku: basiilik, bergamot, kaneelikoor, salvei, greip, lavendel, sidrun, magus apelsin, piparmünt, roos, rosmariin, ylang-ylang

Nelgipuu on Indoneesiast pärit 8-12 kõrguseks kasvav puu, mille veel avanemata õienuppudest saadakse ka Eestis teadatuntud vürtsi. Nelgi eeterliku õli saadakse õitenuppudest aurudestillatsiooni käigus. Rahvameditsiinis on nelki kasutatud suuhügieenis, hambavalu leevendamiseks, külmetushaiguste sümptomite leevendamiseks ja immuunsüsteemi toetamiseks. Koosneb kuni 85% ulatuses eugenoolist.

Emotsionaalselt on nelgi eeterlik õli stimuleeriv ja jõuduandev. Segatuna kaneeli või tsirtulistega loob kodus mõnusa talveaja aroomi.

Aroomiteraapia

Lisa aroomilampi või diffuurisse soovitud kogus nelgi eeterlikku õli ja lase sel ruumis lennelda. Nelgi eeterlik õli loob sooja õhkonna ja kutsub esile positiivseid emotsioone. Lõhna intensiivsust tasub igaühel enda enesetunde järgi reguleerida ja kõigile ühtemoodi kogust mida kasutada ei ole, samuti oleneb eeterliku õli kogus ruumi suurusest. Tark tegu on alustada pigem väiksemast kogusest ja liikuda suurema poole, et aru saada kuidas sinu organism reageerib.

Kasutamine koide peletamisel ja riiete värske lõhna säilitamiseks kapis

Tilguta mõned tilgad nelgi ja lavendli eeterlikku õli vatitupsu sisse ja pane see riietekappi. See lõhn hoiab eemale putukad ja ei lase riietele kopitanud lõhna tekkida.

Ohutus

Vältimaks võimalikku nahaärritust peaks kasutatav lahjendus jääma alla 1%. Väikelapsed ning rasedad võivad kasutada eeterlikke õlisi ainult väga suure ettevaatusega ning eelnevalt põhjalikku uurimustööd tehes. Kirjelduses olev info on pärit avalikest allikatest ja isiklikest kogemustest aroomiteraapiaga ning on mõeldud õppeotstarbena. Müüja ei võta vastutust info õigsuse ega eeterlike õlide väärkasutamisest tulla võivate komplikatsioonide eest.