Lavendel eeterlik õli 10 ml

Tootekood: 1576

Lavendli eeterlik õli

Koostis: lavendli (Lavandula angustifolia) eeterlik õli

Tooraine: õied

Tootmismeetod: aurudestillatsioon

Suurus: 10ml

Sertifikaat: Cosmos organic

Tootjamaa: Bulgaaria

L/940€

 

9,40 €

Lavendel

Aroomi tugevus: keskmine

Lõhn: pehme, lilleline, värske

Noodimääratlus: tipp – keskmine

Sobib hästi kokku: bergamot, seedripuu, salvei, piparmünt, nelk, greip, kadakamari, sidrun, mandariin, palmarosa, mänd, roos, rosmariin, teepuu, tüümian, vetiver

Lavendel on tugevalt aromaatne poolpõõsas, mis on pärit Vahemere maadest. Temast tehtav eeterlik õli on väga laialt kasutatud ja rahva seas tuntud abiline. Tänu tema rahustavale toimele on seda kasutatud aastasadu parema une soodustamiseks, stressi maandamiseks ja enda toetamiseks närvilistel eluperioodidel.

Baasõlis lahjendatuna aitab leevendada erinevaid nahaärritusi, putukahammustustest tulenevat sügelust, peavalu ja aknet. Lavendel on ka üks ohutumaid eeterlikke õlisi, mida kasutada.

Meie poolt pakutav lavendli õli pärineb Bulgaariast ja omab Cosmos organic sertifikaati tagamaks selle eeterliku õli ökoloogilise puhtuse.

Aroomiteraapia

Lisa aroomilampi või diffuurisse soovitud kogus lavendli eeterlikku õli ja lase sel ruumis lennelda. Lavendel on rahustava ja lõõgastava toimega. Sobib suurepäraselt kasutamiseks enne magama minekut. Lõhna intensiivsust tasub igaühel enda enesetunde järgi reguleerida ja kõigile ühtemoodi kogust mida kasutada ei ole, samuti oleneb eeterliku õli kogus ruumi suurusest. Tark tegu on alustada pigem väiksemast kogusest ja liikuda suurema poole, et aru saada kuidas sinu organism reageerib.

Looduslik putukapeletaja

Lavendel koos piparmündiga on väga efektiivne putukatepeletaja. Tee umbes 3-4% lahus baasõli sisse ja määri katmata nahale. Lavendli-piparmündi osakaal võiks olla 70/30.

Pesu värskendamine

Lisa lavendli eeterlikku õli pesumasina loputusvedeliku sahtlisse, et su riided võiksid välja võttes lõhnata imeliselt lavendli järgi.

Kopitanud lõhna ja koide peletamine

Tilguta lavendli eeterlikku õli vatitupsu peale ja aseta see riidekappi. Aitab ära hoida kopitanud lõhna teket ja peletab koisi.

Ohutus

Väikelapsed ning rasedad võivad kasutada eeterlikke õlisi ainult väga suure ettevaatusega ning eelnevalt põhjalikku uurimustööd tehes. Kirjelduses olev info on pärit avalikest allikatest ja isiklikest kogemustest aroomiteraapiaga ning on mõeldud õppeotstarbena. Müüja ei võta vastutust info õigsuse ega eeterlike õlide väärkasutamisest tulla võivate komplikatsioonide eest.