Laim eeterlik õli 10ml

Tootekood: 1575

Laimi eeterlik õli

Koostis: laimi (citrus aurantifolia ) eeterlik õli

Tooraine: puuviljakoor

Tootmismeetod: külmpress

Suurus: 10ml

Tootjamaa: Mehhiko

L/940€

9,40 €

Laim

Aroomi tugevus: keskmine

Lõhn: kerge, värskendav, pisut magus tsitruseline

Noodimääratlus: tipunoot – keskmine

Sobib hästi kokku: bergamot, kardemon, tsitronella, salvei, jasmiin, lavendel, sidrun, eukalüpt, mõru apelsin, greip, roos, sandlipuu, vanill

Laimi eeterlik õli on tõeliselt värskendava ja meeldiva lõhnaga. Kasutatakse külmetushaiguste raviks, immuunsussüsteemi tugevdamiseks ja hingamisteede vaeguste vähendamiseks. Laimi eeterlikul õlil on antimikroobsed omadused ja seda on kasutatud lahjendatud kujul väikeste haavade ja põletuste  ravimisel, hoides ära infektsiooni ja kiirendades paranemisaega.

Emotsionaalselt on laimi eeterlik õli tujutõstev ja ergastav. Aitab vähendada stressi ja närvilist olekut.

Kasutamine akne korral

Mõne tilga lahjendatud laimi eeterliku õli määrimine aknest kahjustatud kohtadele võib aidata piirata akne levikut ning nahal aknest taastuda. Soovitatav on enne magamaminekut nahale määrida, kasutades vatitupsu, et tervendav mõju saaks öö jooksul toimida. Laimi eeterlik õli on fototoksiline ning pärast selle kasutamist tuleb hoiduda päikesevalgusest 24 tundi või siis õli hoolikalt nahalt maha pesta.

Kasutamine probleemse peanaha puhul

Kui sul on kuiv või sügelev peanahk, siis 1-2 tilga lisamine šampooni võib aidata vähendada sümptomeid. Lihtsalt masseeri šampooniga tavapärasel viisil oma peanahka ning loputa.

Kasutamine valusate lihaste või liigeste puhul

Lisa 2-3 tilka supilusika baasõli kohta ning masseeri sellega valutavat kohta.

Ohutus

Külmpressitud laimi eeterlik õli on fototoksiline (reageerib päikesevalgusega ning võib ärritada nahka) ja seda kasutades peab olema ettevaatlik. Väikelapsed ning rasedad võivad kasutada eeterlikke õlisi ainult väga suure ettevaatusega ning eelnevalt põhjalikku uurimustööd tehes. Kirjelduses olev info on pärit avalikest allikatest ja isiklikest kogemustest aroomiteraapiaga ja on mõeldud õppeotstarbel. Müüja ei võta vastutust info õigsuse ega eeterlike õlide väärkasutamisest tulla võivate komplikatsioonide eest.