+ 372 56 282 284

T-L

12:00 - 19:00

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Mäekristall tipp

Mõõt 2,5 - 5 cm.

Tootekood: 22340
2,50 €
Kogus:

Mäekristalli tunti juba mesoliitikumi aegadel ( keskmine kiviaeg ). Olles meistertervendaja mis tahes olukorra puhul, on teda juba tuhandeid aastaid kasutatud energia võimendamiseks. Ameerika põlisrahvad kutsuvad mäekristalli Vanaema Maa ajurakkudeks. Sisaldades kõiki värve, toimib ta kõikidel erinevatel dimensioonilistel tasanditel. 
Kui mäekristalli käes hoida, kahekordistab ta sinu biomagnetilist välja ning ka akupunktuuris kasutatavate nõelte efektiivsus tõuseb 10%, kui katta nad õhukese mäekristalli korraga. Vibratsioonilisel tasandil viib mäekristall loomulikul teel kasutaja ja tema ümbruse energia nii täiuslikku seisundisse kui hetkel võimalik, ennetades haiguseid. Mäekristall toimib võimsa hinge tervendaja ja puhastajana, ühendades füüsilise ja vaimse tasandi. 
Mäekristall olles kui kosmiline kompuuter, talletades informatsiooni ja omades võimet lahustada karmat. Inimeses võimendades ülemeelelisi andeid, häälestades meid vaimsele eesmärgile.

Tema erikujudel ja tekkeviisidel on kividega tervendamisel suur tähtsus ning ta võimaldab lausa lõputut diferentseerimist. Kõigile ühine on aga taju ja mõtlemise selguse suurenemine, edendades seisukohtade väljendamist. Vanade roomlaste ajal oli tal nimeks kivistunud jää. Idamaades on mäekristalli tuntud kui kannatlikkuse ja vooruse kivi. Tiibetlased kasutavad teda haavade raviks. Mäekristallist kuule kasutatakse maagias ja saab ravida südame- ja maovalusid. Kristallkausist joomine kaitseb aga hambavalu eest. Kui aga hoida mäekristalli suus, leevendab see janu. Budismi järgi kuulub mäekristall seitsme vääriseseme hulka. 
Näidustuste juurde kuuluvad veel: kõõrdsilmsus, silmahaigused, hall kae(katarakt), nägemishäired, oksendamine, palavik (langev), liigeseprobleemid, peavalu, putukahammustused, kilpnäärmeprobleemid, valud, laisksilmsus, kogelemine, tundetus, temperatuuritundlikkus.
Silumiskristallidel on tipus suur domineeriv pind. Sellega saab silitavate liigutustega palaviku-kuumust nii-öelda maha tõmmata.

Kirjeldus: Kistallid on kuuetahulised prismad. Kristalle, mille mõlemad otsateravikud on idiomorfsed
( Idiomorfne mineraal on tardkivimi kivimit moodustav mineraal, mille kristallivorm võtab magma kristallisatsiooni käigus talle omased kristallograafilised piirjooned ), nimetatakse kaheotsalisteks kristallideks. Selliseid USA New Yorki osariigis Herkimeri maakonnas leiduvaid mäekristalle nimetatakse Herkimeri kvartsiks. Nimetuse kvarts võttis kasutusele Georgius Agricola 1529. aastal. Fantoomkvartsidel võib märgata kristalli sisemuses leiduvaid varasemaid kasvukohti, mis fantoomidena on nähtavaks jäänud. Skelettkvartsidel on kristalli servad nende kiirema kasvu tõttu väljaulatuvad ja pinnad asuvad sügavamal.

Värvus: Läbipaistvast läbikumavani, klaasiläikest rasvaläikeni, värvitu ( sageli värviliste suletistega ).

Tähemärkidest toetavaim Kaljukitsele, Lõvile ja Veevalajale.

Tšakra: Pealagi ( kroon )

Leiukohad: Brasiilia, Madagaskar, skelettkvartse leidub eelkõige Marokos ja Mehhikos, kahe teravikuga kvartse Hiinas ja USA-s, eriti selged kristallid on Arkansasest, USA-st, Himaalajast ja Alpidest, India, Sri-Lanka, Polaar-Uuralis( Venemaal ), Itaalias, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Prantsusmaal, iseäralikud on bipüramiidse kujuga nn marmaroosi teemandid ( Maramures,Rumeenia )
Need on väikesed ja neid leidub Ukrainas, Slovakkias ja USA-s, kus neid nimetatakse herkimeri teemantiteks ( Herkimeri leiukoha järgi New Yorki osariigis ).

Sarnased mineraalid: Teemant, topaas, danburiit, tsirkoon, akroiit.

 

Hooldus: puhastada veega ja laadida päikese käes.